شماره پشتیبانی : 09126110976 -- 02166488416

استفاده از نیم فاصله در نگارش پایان نامه

استفاده از نیم فاصله در نگارش پایان نامه

آموزش استفاده از نیم فاصله جهت نگارش پایان نامهمعمولا در حین نگارش پروپوزال و پایان نامه نکته مهمی که اغلب باید مورد توجه قرار گیرد و برای همه اساتید نیز مهم می‌باشد استفاده از نیم فاصله در نرم افزار ورد می‌باشد. جهت آشنایی و ایجاد نیم فاصله مراحل زیر را دنبال کنید.در نرم افزار ورد بر روی نوار Insert کلیک می‌کنیم و سپس در انتهای نوار سراغ گزینه symbol می‌رویم و آن را انتخاب می‌کنیم. 

  پس از باز شدن پنجره symbol بر روی گزینه More Symbols کلیک می‌کنیم.

 در پنجره جدیدی که باز می‌شود بر روی زبانه‌ی Special Characters کلیک می‌کنیم و مطابق عکس گزینه‌ی No-Width Optional Break را انتخاب می‌کنیم و کلید Shortcut Keys را می‌زنیم. تصویر زیر :

 در پنجره جدید بر روی نوار سفید Press new shortcut key کلیک می‌کنیم و کلید ترکیبی مورد نظرمان را فشار می‌دهیم. معمولاً برای نیم فاصله از کلیدهای Ctrl+Space استفاده می‌کنند.

 به این منظور بعد از کلیک روی نوار مربوطه، کلید Ctrl  را فشار داده و سپس کلید Space را می‌زنیم. در انتها و پس از انتخاب کلید ترکیبی بر روی کلید Assign کلیک می‌کنیم در انتها کلید Close را انتخاب می‌کنیم. 

به این صورت می‌توانید کلید نیم فاصله را در نرم افزار Word فعال کنید. عدم استفاده از نیم فاصله در نوشتار به غیر از ایجاد بی نظمی و آشفتگی در  متن، می‌تواند باعث ایجاد معانی غلط و همچنین باعث محدودیت بیشتر تولید کلمات جدید در زبان فارسی شود.دوستان عزیز توجه کنید که کلید ctrl+ -  سبب ایجاد نیم فاصله نمی شود بلکه این کلید ترکیبی سبب ایجاد optional hyphn خواهد شد که استفاده از آن در نگارش متن پایان نامه سبب بروز مشکلاتی می‌شود که بزودی در مطلب بعدی خواهم گفت. ادامه دارد...


0